Fenerbahçe’de başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım’dan İsmail Kartal kararı! Senad Ok açıkladı

Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık seçimi için geri sayım başladı. İki aday da hummalı bir biçimde kongre çalışmalarını sürdürüyor. Milliyet Gazetesi muhabiri Senad Ok, Skorer’in Instagram canlı yayında Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtladı. Ok ayrıca takımda geleceği merak edilen teknik direktör İsmail Kartal’la ilgili iki başkanın kararını duyurdu. 

İşte Senad Ok’un sözleri: 

– Başkan Ali Koç Divan Kurulu ile bir araya gelecek. İki başkanın karşılıklı söylemleri ortada. Beklenenden daha sakin bir atmosfer oluyor. İnşallah böyle devam eder. 

– Aziz Yıldırım’ın tek hedefi Mourinho. Ali Koç’un Mourinho’nun dışında alternatifleri var. Montella ve Pochettino da adaylar arasında. İki başkanın da çalışacağı teknik direktörleri açıklamalı. İnsanlar bunları bilmeli. Fenerbahçe’nin en büyük sıkıntısı hoca problemiydi.

‘İSMAİL KARTAL DÖNEMİ KAPANDI’

– Benim bildiğim İsmail Kartal dönemi kapandı. Devam etmesini ihtimal dahilinde görmüyorum. Aldığım bilgi iki başkanın da İsmail Kartal ile devam etmeyeceği yönünde.

– İki başkan Arap yarımadasında oynayan çok önemli isimlerle temasta. Bunlar biraz somutlaşsın, dillendiririz. Acayip bir takım geliyor. Lukaku ve Benzema gündemde. Tarihin en iyi kadrosu kurulacak. İki başkan adayı da daha iyisini yapmak için çaba sarf ediyor.

‘BATSHUAYI ŞU AN SERBEST OYUNCU’ 

– Batshuayi’nin sözleşme opsiyon vardı. Şu an serbest oyuncu. İsterse başka takımlarla görüşebilir. Astronomik teklif olmadığı sürece Fenerbahçe’de devam eder. Ankara’da Aziz Yıldırım’ın seçim öncesi temasları olacak.

‘MOURINHO ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLAR’

– Mourinho gelirse çok büyük katkı sağlar. Aziz Yıldırım seçilirse Portekizli teknik adam büyük ihtimalle Fenerbahçe’nin teknik patronu olacak. Mourinho’nun Porto ve Inter’de yaptıkları çok önemli. Adaylar arasında en uygunu Mourinho. Dzeko’nun Arap yarımadasından talipleri var. Krunic’in İtalya’ya dönme ve Arap yarımadasına gitme ihtimalleri var.

‘FERDİ VE OOSTERWOLDE İÇİN TEKLİFLER GERİ ÇEVRİLECEK’

– Bonucci futbol kariyerini noktaladı. Ana hedef kadronun korunması. Oosterwolde ve Ferdi için gelen teklifleri Fenerbahçe geri çevirecek. Maaşları günü gününe ödeniyor. Fenerbahçe’den oldukları için memnunlar.

– 8-9 Haziran başkanlık seçimi yapılacak. İki başkan da Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrolarını kuracaklar. Yaz döneminde çok önemli gelişmeler yaşanacağını tahmin ediyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir