Uygun Fiyatlı eGPU Yuvası Tanıtıldı: DEG1

Mini PC tasarımlarıyla tanıdığımız Minisforum, piyasadaki en ucuz eGPU yuvalarından birini piyasaya sürdü. DEG1 isimli GPU yerleştirme istasyonu OCuLink kullanarak 64 Gbps’ye kadar bant genişliği sağlayabiliyor.

Dahası bir muhafaza kutusu yok. Açık hava tasarımı sayesinde devasa RTX 4090 modellerini bile bu yuvaya takabiliyoruz. Böylelikle mini PC’ler, taşınabilir konsollar ve dizüstü bilgisayarlar gibi taşınabilir cihazlarla birlikte güçlü harici ekran kartlarını kullanmak mümkün.

eGPU yuvasında ayrıca CPU’dan GPU’ya giden video sinyalinin sabit kalmasını sağlayan bir sinyal amplifikatörü de bulunuyor. Ancak yine de kablo karmaşasından kaçınmak için DEG1’i bilgisayarınızın yakınında tutmakta fayda var.

  • eGPU Nedir? Laptop İçin Harici Ekran Kartı Alınır mı?

Diğer yandan, yuvaya ve ekran kartına güç sağlamak için bir PSU’ya da ihtiyacınız var. DEG1, yeterli çıkışa sahip herhangi bir ATX veya SFX güç kaynağı ile uyumlu şekilde çalışabilir. DEG1’in güzel bir özelliği daha var: Bilgisayardaki ana güç düğmesiyle birlikte açılabiliyor, yani iki cihazı ayrı ayrı çalıştırmak gerekmiyor. eGPU bilgisayarınıza birlikte açılıp kapanacak.

eGPU muhafaza kasalarına kıyasla daha basit bir tasarıma sahip olan DEG1’in en dikkat çekici yanı fiyatı. 99 dolarlık fiyat etiketine sahip olan ürün, grafik gücü yetersiz olan cihazlarınıza uygun fiyatlı bir yol ile harici GPU takma imkanı tanıyor. Bu eGPU yuvası zaten en hızlı OCuLink arayüzünü kullanıyor, ancak yine de bir miktar performans kaybı yaşanacağını hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir